سایت نبی اکرم صل الله علیه و آله و سلم

10:23 1395/06/15 :: شناسه مطلب:355
خبرگزاری پیام محمد (ص) در راستای اهداف تبلیغی خود، سایت پایگاه علمی فرهنگی محمد (ص) را خدمت شما معرفی مینماید.

اولنا محمد وآخرنا محمد واوسطنا محمد و كلنا محمد

( يا رسول الله ) لولاك لما خلقت الافلاك

ان لكم في رسول الله اسوه حسنه

انا و علي ابوا هذه الامه

   

حقيقت رسول الله (صلي الله عليه و آله وسلم) اول ظهور الهي و سرسلسله عالم خلق و تجلي اكمل و اتم حقيقت الهي در عالم خلق مي باشد وجود رسول الله (صلوات الله عليه) اول خلق از روحانيين است . اوست كه تقرب نسبت به او باعث تقرب نسبت به خداوند مي گردد و مي فرمايد « ان لكم في رسول الله اسوه حسنه » يعني فقط رسول الله است كه الگوي برتر مي باشد و هر كس بخواهد به انس با محبوب برسد بايد خود را مطابق ايشان نموده و همانند او زندگي نمايد و همه ائمه (عليهم السلام) هم خود را شبيه رسول الله (صلوات الله عليه) نمودند كه در آن جايگاه عظمي قرار گرفتند . همچنين ائمه اطهار (عليهم السلام) آيينه تمام نماي ظهورات حق و تجلي كامل اسماء و صفات الهي مي باشند . كه خداوند جهت نشان دادن طريق رسيدن به خود ، ايشان را در ميان بندگان قرار داد . ايشان خليفه كامل الهي بوده و ايشان همان صراط مستقيمند كه هر كس در اين صراط قرار گرفت به تقرب الهي نايل گرديده و برترين مراتب انساني را كسب نموده و به مقام انس با خداوند رسيده است .

لذا برآن شديم تا اين مجموعه را به نام نامي نبي اكرم (صلوات الله عليه) مزين نماييم باشد كه در طريق آنحضرت رستگار و سعادتمند گرديم .

سایت نبي اکرم (ص) مجموعه اي است که در آن موضوعات مذهبي مختلفي در خصوص سيره پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) و اهل بيت عصمت ، ائمه اطهار(ع) و سيره بزرگان دين اسلام جهت بدست آوردن معرفت و محبت نسبت به خاندان نبي مکرم اسلام(ص) و بزرگان مذهب تشيع و امامان از آن خاندان و پيامبر اعظم حضرت محمد مصطفي (ع) و همچنين آشنايي با فعاليتهي هيئت نبي اکرم (ص) به همت مسئولين اين هيئت يجاد گرديده است.

همانا براي شما در رسول خدا اسوه حسنه اي است.  (سوره احزاب - آيه 21)

معناي اين آيه اين است كه زندگي پيامبر (ص) و شخصيت ايشان به نحوي است كه راهنماي انسانها و جامعه انساني به سمت رسيدن به سعادت و تعالي است و اگر انسانها دقيقاً خود را در چهارچوب و قالب زندگي و شخصيتي رسول الله (ص) قرار دهند به مراتب عالي انساني خواهند رسيد مراتبي كه موجب سعادت دنيوي و اخروي انسان مي شود.

براي الگو قرار دادن پيامبر (ص) بايستي او را شناخت و معرفت نسبت به ايشان در سه بعد اتفاق مي افتد:

     1-  شناخت زندگي و سيره ايشان

     2-  دانستن احاديث و گفتار ايشان

     3-  شناخت ساختار تفكر و انديشه و نوع نگرش ايشان به امور

براي شناخت زندگي و سيره ايشان بايد به تاريخ اسلام مراجعه كرد و براي دانستن احاديث و گفتار نبي اكرم (ص) بايد به كتب معتبر احاديث و روايات مراجعه نمود. اما براي دانستن ساختار تفكر و انديشه پيامبر اعظم (ص) بايد مجموع سيره و گفتار ايشان را مورد بررسي قرار داد و به اصولي رسيد كه رسول مكرم اسلام (ص) براساس آن تصميم مي گرفتند و بر آن اساس زندگي مي كردند و مسلمانان و مومنين را هدايت مي نمودند. رسيدن به اين مرحله از شناخت و معرفت نسبت به آنحضرت راه سعادت و تعالي را در افقي طولاني و بينهايت به روي انسان باز مي كند.

حضرت محمد (ص) فرمودند: من (حضرت محمد) و علي ابن ابيطالب (عليهما السلام) پدران اين امتيم.

همانطور كه پدر انسان اصل و ريشه انسان است و پدر پناهگاه انسان است و پدر نشان دهنده راه به انسان است و پدر عهده دار انسان است به همين ترتيب حضرت محمد و علي ابن ابيطالب(عليهما السلام) اصل، پناهگاه، هادي و عهده دار اين امتند. اما اين امت كدام امتند؟ در حديثي مي فرمايند شيعيان ما از مابقي گل ما خلق شده اند. بنابراين زمانيكه به اين گونه از احاديث توجه مي كنيم شيعيان ايشان اول كساني هستند كه با ايشان آميخته اند و در مرحله بعد محبين ايشان با حضرت محمد و ائمه اطهار (عليهم السلام) آميخته اند چرا كه محبت چيزي غير از سنخيت نيست. بنابراين كسانيكه خود را از حضرت محمد و ائمه اطهار (عليهم السلام) جدا كرده اند از ايشان نبوده و سنخيتي با ايشان ندارند.

خوشا به حال كسانيكه چنان در اين دنيا در مسير حضرت محمد و اهل بيت (عليهم السلام) ايشان خود را قرار داده اند كه با آنها همراه و هم مقصد شده اند چنين كساني در آخرت نيز همراه ايشان هستند و آن زمان كه حضرت محمد (صلوات الله عليه) آبروداري كرده و در بهشت را مي كوبد تا بهشت را براي اهل بهشت باز كنند، به همراه آن مظهر تام اسم الله يعني محمد مصطفي (صلوات الله عليه) وارد بهشت شده و در جوار ايشان كه رحمت للعالمين است به بهره برداري از انوار الهي مي پردازند. 

افزودن دیدگاه

CAPTCHA
سوال امنیتی
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.